Diksiyon Eğitimi

Diksiyon Eğitimi

Lion Akademi diksiyon ve güzel konuşma eğitimleri akıcı ve anlaşılır konuşma tekniklerini geliştirerek toplum önünde ya da çalışma hayatınızda konuşmanın başarısını nasıl sağlayacağınızı, ne şekilde hitap ederek kendinizi nasıl ifade edeceğinizi öğretmeyi ilke edinmiştir.

Diksiyon Eğitimi

Ses tonunuz ve konuşmanızla insanları etkileyebileceğinizi biliyor muydunuz? Diksiyon Kursu ile kendinizi daha iyi ifade etmeyi, sözcükleri doğru şekilde söylemeyi öğrenirsiniz. Başarılı bir iletişim için etkin bir diksiyon; günlük hayatta da profesyonel hayatta da gerekli. Konuşmanızla hem insanları etkileyin hem de kendinize olan güveninizi tazeleyin! Diksiyon eğitimi başkalarıyla etkileşim kurarken onları etkilemenizi sağlar. Diksiyon eğitimi alarak konuştuğunuz kişileri etkileyebilir ve size güvenmelerini sağlayabilirsiniz. İnsanlar sesinizden size güvenip güvenmeyeceğini belirlerler. Ses tonunuz karşınızdaki kişiye güven vermede önemli bir rol oynar. Herkes iyi bir diksiyona sahip olmak ister. Eğer etkili iletişim tekniklerini bilirseniz iyi bir diksiyonlar karşısındaki kişiyi etkilemek mümkün olabilir.

Lion Akademi Eğitim Kurumları’na internet üzerinden yaptığınız satın alma işlemi tamamlandıktan sonra yalnızca size özel tanımlanan bir kullanıcı adı ve şifre ile yönlendirileceğiniz sisteme giriş yapabilir, sonrasında eğitmenlerimizle birebir eğitimlere başlayabilirsiniz
  Kişisel gelişime de önemli oranda katkı sunan diksiyon eğitimini, güzel ve etkili konuşmak, hitabetini güçlendirmek, kariyer hedefini yönlendirmek, etkili iletişim kurarak portföyünü genişletmek isteyenler; yönetim kadrolarında, müşteri ilişkilerinde, insan kaynakları birimlerinde çalışan her birey alabilir. Siz de Diksiyon Eğitimi alarak kariyer hedefinizi seslendirme, radyo sunuculuğu, okuma etkinlikleri, profesyonel konuşmacı ve belki de tiyatro – sinema oyuncusu olabilirsiniz!

Diksiyon Eğitiminin Faydaları

Verilen bu eğitim sayesinde bireyler diksiyona dair öğrenilmesi gereken birçok şeyi öğrenirler.

  Bu öğrenmeler şu şekilde sıralanabilir:
  • Kullanılan dilin kurallarına uygun biçimde akıcı ve etkili konuşma becerisi kazandırır,
  • Dinleme, anlama ve ifade biçimlerini destekleyerek kolay iletişim kurmanızı sağlar,
  • Konuşma dilini daha iyi kavramanıza olanak tanır,
  • Sesinizi kontrol etmenizi kolaylaştırır ve her ortamda kendinizi rahat ifade etmenizi mümkün kılar,
  • Duygu ve düşüncelerinizi aktarırken süre, tonlama, vurgu ve ulamaları doğru biçimde kullanmanızı güçlendirir,
  • Hitabet becerinizi güçlendirerek, topluluk önünde, yapacağınız iş görüşmelerinde ya da ikili ilişkilerinizde bir adım öne çıkmanızı sağlar,
  • İkna kabiliyetinizi geliştirerek, meslek yaşamınızda ilerlemenizi sağlar,
  • Jest ve mimiklerinizi doğru ve etkin biçimde kullanmanızı kolaylaştırır,
  • Tonlama ve tınıların etkili bir biçimde kullanılarak ifadelerinizi derinleştirmenize olanak tanır.