Excel Eğitimi

Excel Eğitimi

Hayatımıza şekil ve yön veren teknoloji, bizlere harika kolaylıkları da sunar. Özellikle bazı uygulamalar, inanılmaz randıman almanızı sağlayacak, farklı sonuçları kısa sürede elde etmenize yardımcı olacak şekilde hazırlanmıştır. Uzun yıllardan bu yana iş hayatının vazgeçilmez uygulaması olan Excel, alanında tek ve rakipsiz olan bir yazılımdır. En basit uygulamadan, en karmaşık hesaplamalara kadar yapabilen bu uygulamayı artık sizler de rahatlıkla kullanabilirisiniz. Kurumumuzun sizler için hazırlamış olduğu Temel Excel eğitimi aracılığı ile Excel ile basit hesaplamalarınızı yapabilir, bütçenizi hazırlayabilir, not ve diğer hesaplama işlemlerinizi kısa, hızlı ve doğru şekilde yapma olanağına kavuşabilirsiniz. Uygulaması oldukça kolay olan bu eğitimler sayesinde kariyerinizde de ciddi ilerlemeler elde edebilirsiniz. Birçok farklı uygulamaya olanak tanıyan bu esnek program, hayatınızı kurtaracak inanılmaz formülleri bir araya getirmeniz ile size hizmet etmek için hazır olacaktır.

Bilgisayarlı Muhasebe Kursu

Excel programı, Microsoft tarafından Microsoft Windows ve Apple Macintosh işletimi için kullanılmak amacıyla yazılan tablolama programıdır. Zaten exceli açtığınız zaman karşınıza boş bir tablo çıkacaktır. Bu tablolarla ilk etapta çok fazla işlem yapılamayacağını düşünsek bile neler yaptığını görünce excele hayranlığınız ve saygınız kat kat artacak. Neredeyse tarhana çorbası yapacak durumda olduğu sizi oldukça şaşırtacak.

Lion Akademi Eğitim Kurumları’na internet üzerinden yaptığınız satın alma işlemi tamamlandıktan sonra yalnızca size özel tanımlanan bir kullanıcı adı ve şifre ile yönlendirileceğiniz sisteme giriş yapabilir, sonrasında eğitmenlerimizle birebir eğitimlere başlayabilirsiniz
  Excel programını etkin kullanmak isteyenler Muhasebe ve finans sektöründe çalışanlar Veriler ile sürekli iş yapanlar Her sektör çalışanı Bu alana ilgi duyanlar.
Bilgisayarlı muhasebe eğitimi almak isteyen katılımcıların uzaktan eğitim eşliğinde alacakları bu eğitime 2 ay süresince düzenli olarak katılmaları ve devamlılıklarını sürdürmeleri gerekir. Bu eğitim sonrasında bireyler başarı elde eder ve bu başarıyı elde edebilecekleri bitirme sınavlarına tabii tutulurlar. Eğitimin sonunda da bilgisayarlı muhasebe eğitim sertifikası alırlar.

Excel Eğitimini Faydaları

Excel programında eğitim için başladığınızda ilk olarak toplama çıkarma çarpma bölme gibi dört işlem gösterilir. Genelde basit uygulamalar için çoğunlukla bu dört işlem uygulanabilir. Bununla birlikte excelde tablo oluşturma, grafik çizme, finansal hesaplamalar yapma, hücreleri birbiri ile ilişkilendirerek bağlantılı tablolar oluşturma, makro hazırlayıp sürekli tekrar eden aynı işlemleri tek bir butona bağlayıp yapma, visual basic kodlarını kullanarak mesaj kutuları sayfalar arası geçiş otomatik hücre doldurma, hücre silme, filtreleme, arama yapma gibi işlemler de yapılabilmektedir. Dahası çok yapılmasa da form uygulamaları yapabilir ve excel hücrelerini form arayüz ile kullanabilirsiniz. İş hayatınızda size yol açacak kariyerinizde destek sağlayacaktır.

  Peki, bu eğitimin bireye kattığı yararlar neler?
  • Excelin kullanım alanları Arayüz Tanıtımı
  • MS Excel Yardımını Kullanabilme
  • Yeni Dosya Açma ve Kaydetme
  • Sık Kullanılan Kısayollar
  • Çalışma Sayfası Çalışma Sayfaları ile İlgili İşlemler
  • Hücreler Hücreler, Satır ve Sütunlar
  • Veri Girişi
  • Biçimlendirme Veri Tipine Göre Biçimlendirme
  • Biçimlendirme Tabloları Biçimlendirme
  • Fonksiyonlar ve Hesaplamalar Temel Bilgiler
  • Fonksiyonlar ve Hesaplamalar Matematiksel Fonksiyonlar
  • Fonksiyonlar ve Hesaplamalar İstatistiksel Fonksiyonlar
  • Grafikler Grafik Oluşturmak ve Düzenlemek