Satış Pazarlama Eğitimi

Satış Pazarlama Eğitimi

Hedef müşteriye odaklanmak suretiyle tüm ürün ve hizmetleri en doğru şekilde ulaştırmak, ihtiyaç fazlası ürün ve servisleri geliştirmek ve bunların dağıtımı ile birlikte kar elde edebilmek için birtakım teknik yöntemleri bilmek, günümüzde büyük bir önem arz etmektedir. Bunları sağlamak için de satış teknikleri altında farklı eğitimler verilmektedir. Küçük işletmeler ya da büyük kurumlar olsun hiç fark etmez, burada satış eğitimi almak suretiyle yapılacak işleri analiz etmek, pazarlama konusunda ise tüm teknikleri iyi bilmek, düzenli bir şekilde büyümek ve kar etmek için büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle satış ve pazarlama tekniklerini kullanmak satış stratejisi ile birlikte müşteri isteklerinin eşleşmesine olanak verir. Bu yüzden satış sertifika programı dahilinde alınacak olan teknik eğitimler sayesinde sürekli olarak büyüme elde edilebilir. Özellikle bu durum İstanbul gibi büyükşehirler kapsamında milyonlarca kişiye en kısa sürede ulaşmak için ise çok daha büyük bir öneme sahiptir.

Satış Pazarlama Eğitimi

Hedef müşteri kitlesine en hızlı şekilde ulaşmak ve onları en iyi biçimde anlayarak ürün ve hizmetleri doğru sunmak adına satış eğitimleri büyük bir önem taşımaktadır. Üstelik bu eğitimler markayı ve pazarlama pozisyonunu desteklemek suretiyle daha düzenli bir büyüme olanağı sunar. Bu konuda farklı satış teknikleri altında değişik eğitimler verilmek suretiyle aynı zamanda satış temsilcisi olarak bu alanda yükselmek için deneyimli bir hale gelmek mümkündür. Profesyonel bir şekilde gerçekleştirilen bu satış eğitimi kapsamında teorik ve pratik bilgiler verilirken, öğrenciler yalnızca satış odaklı bir eğitim değil, aynı zamanda müşteri hedef kitlesini en iyi şekilde anlayarak, doğru bir şekilde yaklaşım imkânı yakalanmaktadır. Diğer yönden bu eğitimler sayesinde marka değeri müşteri bazında daha güvenilir ve saygılı bir etki yakalatma olanağı verirken, ayrıca satış sertifika programı dahilinde bu işi belgeli bir biçimde yapma imkanı da sunmaktadır. Günümüzde artık uzaktan ve online bir eğitim altında verilen bu sistem sayesinde, bilgisayar ya da tablet ve akıllı telefonları kapsamında aktif bir internet bağlantısı olan her yerden rahatlıkla alınabilmektedir.

Lion Akademi Eğitim Kurumları’na internet üzerinden yaptığınız satın alma işlemi tamamlandıktan sonra yalnızca size özel tanımlanan bir kullanıcı adı ve şifre ile yönlendirileceğiniz sisteme giriş yapabilir, sonrasında eğitmenlerimizle birebir eğitimlere başlayabilirsiniz
Bu kapsamda satış yöneticileri, satış müdürleri ile birlikte pazarlama uzmanları gibi bütün kariyerini bu alana göre planlamış kişiler bu eğitimi rahatlıkla alabilmektedir. Başta İstanbul ya da Ankara ve İzmir gibi büyük şeyler olmak üzere birçok farklı yerden online olarak bu eğitim alınabilmektedir. Diğer yandan müşteri temsilcileri ya da satış temsilcileri ile birlikte bu alanda kendisini geliştirmek isteyen kişiler de satış eğitimleri alabilir. Ayrıca yeni başlayanlar satış ve pazarlama alanında çalışmak isteyenler de yine değişik satış teknikleri kapsamında verilen bu online desteği büyük bir güven içerisinde elde edebilir. Satış odaklı bir eğitim anlayışı içerisinde ve müşteri psikolojisini de anlamak için kaliteli bir satış eğitimi sunulan bu sistem kapsamında, kariyer planlaması yapan herkes için oldukça güçlü bir katkı sağlamaktadır.

Satış Pazarlama Eğitiminin İçeriği

  Satış Pazarlama Eğitimi alan kursiyerlerin faydaları oldukça fazladır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:
  • Satış Yönetimi ve planlama
  • İç Satış-Dış Satış
  • Tüketici Satışlarında Satış temsilcisinin Rolü
  • Başarılı Bir Satış temsilcisinde olması gereken
  • Satış Temsilcisinin Görevleri
  • Satış iletişimi, satış alışkanlığı
  • Görüşme modelinin tasarımı, görüşme notları, müşteri profili
  • Satış Sürecinin tüm adımları
  • Müşteride güven duygusu
  • Müşterinin kişilik tipini tespit edilmesi
  • Müşteri ikna becelerileri
  • Müşteri ihtiyaç ve beklentilerinin belirlenmesi
  • Müşteri psikolojisi
  • Fiyat pazarlığı
  • Satış hedeflerine ulaşma ve değerlendirme

  Hem kariyer sahibi olmak isteyen kişiler adına hem de firmayı daha uç noktaya çıkarma arzusu içerisinde olanlar için farklı kriterler kapsamında bu eğitimler günümüzde oldukça faydalı bir hale gelmiş durumdadır.